Muhabbet Kuşu Kafes Seti Aldım

Kız kardeşimin yoğun baskılarına dayanamayıp muhabbet kuşu beslemeye karar verdim. Tabiki hiç bir bilgim olmadığı için ilk önce araştırmaya başladım. Tahmin ettiğimden daha fazla şey gerekince vazgeçer gibi oldum ama karşıma tüm ihtiyaçlarımı karşılayacak alttaki resimdeki set çıktı.

Muhabbet kuşu kafes seti içeriği, Yazımı okumak için ziyaret edin.

Bu sette arkadaşlar muhabbet kuşu beslemek için herşey var. Hoşuma gitmeyen tek olumsuz şey gaga taşı yerine keşke doğal mürekkep balığı kemiği olsaydı, Pek tavsiye edilmiyor gaga taşı. Altta setin içinden çıkanları sıralayacağım. Ürüne kargo dahil 129 TL ödedim tavsiye ederim.

Setin İçinde Olanlar

Ana Yem: Güzel bir yem geliyor. Kuşum uzun süre aç bırakmışım gibi saldırarak yiyor. Diğer yemlerle beraber çok uzun süre yeter hattı bozulurlar diye düşünüyordum ama kuşum çok iştahla yiyor. 3 ay yeter diye tahmin ediyorum tek kuş için tüm gelen yemler.

Yumurtalı Kuş Maması: Kuş yeminin içine yumurta eklenmiş hali, Besin takviyesi olarak kullanabilirsiniz. Hava almayan saklama kabında saklamalısınız.

Kızıştırıcı Yem: Besin takviyeli yem. Ben ana yem ile karıştırarak verdim kuşuma. Afiyetle ve zevkle yiyor.

Kuş Kumu: Kuşların dişleri olmadığı için kuşlar yediklerini öğütebilmek için kum yer. Kumu ben ikinci yemliğe koydum. Kuşumun hiç yediğini görmedim parmağımla verdim yemeye başladı.

Suya Katılan Vitamin: Apex ax-vitamin ürünü geldi bana ne için kullanılacağını araştırıp o şekilde kullanın. Suyun içerisine birkaç damla damlatacaksınız. Kutusunun üstünde yazıyor ölçüsü.

Apex Herbo Bird Sprey: Bu sprey tüy ve deri bakım içinmiş. Pek bilgim olmadığı için buraya bir şey yazıp sizi yanlış yönlendirmek istemiyorum. En doğru bilgiyi araştırarak bulabilirsiniz.

Ballı Kraker: 4 aylık muhabbet kuşum kocaman bir tane krakeri bir günde yedi artık nasıl lezzetliyse. Paket içinde 3 tane geliyor.

Mineral Blok: İçinde mürekkep balığı kemiği, ezilmiş deniz kabuğu, kırmızı kil gibi şeyler var. Kuşlar için önerilen kafeste mutlaka olması gereken şeylerden birisiymiş.

Gaga Taşı: Bu taşı tavsiye etmiyorlar. Bunun yerine doğal kalamar kemiği veya mürekkep balığı kemiği alabilirsiniz 5 TL falan fiyatı. Kafes içindeki her şeyi doğal seçmeye özen gösterin.

Mamalık: Mamalığın içine yumurtalı mamayı koyabilirsiniz. Yada benim gibi elma falan verebilirsiniz.

2 Yemlik: Öncelikle iki yemlikte kafeste yuvasına güzel oturuyor. Yemliklerin üstünde kabuklar sıçramasın diye kapak var. Tülle birlikte ikisi etrafın kirlenmesini önlüyor.

Akıllı Yemlik: En önemli şeylerden birisi bu arkadaşlar. Örneğin birkaç günlüğüne kuşunuz ile ilgilenemeyecek durumdaysanız bu yemliğe yemi koyuyorsunuz kuş yedikçe kabukları alttaki hazneye düşüyor. Normal yemlikler de kuş yemi yedikçe kabuklar üstte birikiyor bu yüzden kuş yemin bittiğini sanıyor aç kalıyor.

Suluk: Suluk için en önemlisi suyu sızdırmıyor. Geniş ağızlı suluk tavsiye ediyorlar ama buda iş görüyor.

Tül: Kafesin neredeyse yarısını kaplıyor, Dolayısıyla kuş yem yerken kabuklarını dışarı çıkmasını büyük ölçüde önlüyor. Kalitesiz narin bir şey değil iş görüyor.

Kafes: Kafes iki kuş için yeterli büyüklükte, Yavruluk için 2. kapısı var. En önemlisi kuşun pisliğini kolayca temizleyebilmeniz için çıkarılabilir sürgülü tepsisi var, açıkçası beni en etkileyen şey bu oldu her gün rahatlıkla temizleyebiliyorum. Son olarak tepsiyle kafes arasında tel var kuş tabanda iken pisliğe basmamış oluyor.

2 Tünek: Tünekler plastik arkadaşlar, Kuş besleyenler pek önermiyor ayak tırnaklarını törpüleyemiyorlarmış. İki dal koparıp kafese onları takmanızı öneririm. Doğal tünek adı altında satılan ürünler var onlardan alıp takabilirsiniz fiyatları uygun.

Salıncak: Basit bir salıncak kuşun dikkatini çekmiyor benim kuş daha yavru olduğundandır diye düşünüyorum. Tüneklerde duruyor sürekli. Elimde salıncağa koyduğum zaman üstünde 3, 5 saat inmeden duruyor.

Özetle belirtmek gerekirse arkadaşlar tek seferde her ihtiyacımı karşılayabildiği için aldım kuşum ile 1 hafta yakından inceledik kafes setini şuana kadar oldukça memnunum.

 

Ürün Linki İçin Buraya Tıklayın

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.